dużo pieniędzy, ale z drugiej strony potrafią wnieść tak wiele wartości, że warte są każdych pieniędzy.
Do czego mogą służyć takie aplikacje? Najbardziej popularne są aplikacje typu CRM, czyli customer relationship management. Służą ona prowadzeniu relacji z klientem. Używamy ich do śledzenia lejków sprzedażowych, prognozowania sprzedaży, kontaktowania się z naszymi klientami oraz zdobywania nowych. Jednym słowem, kombajn dla każdej firmy dbającej o swoich klientów i swój rozwój.
Mamy także na przykład specjalne programy dla logistyki. Pomagają one w pracy spedytora. Jest to tak szczególny rodzaj oprogramowania, wynika on ze specyfiki tej branży, Aplikacje takie pozwalają śledzić naszych kierowców, nadzorować gdzie jadą i czy w drodze powrotnej mogą odebrać jakiś inny towar. Jednym słowem, optymalizują ich pracę i zwiększają nam przychód.
Nie należy się bać nowoczesnych programów, niejednokrotnie stanowią one o przewadze konkurencyjnej. Jeśli do tej pory z nich nie korzystałeś, czas zmienić ten stan.
Oprogramowanie biznesowe - temat rzeka
Jeżeli zakładasz firmę lub modernizujesz już istniejący biznes, to z pewnością zastanawiasz się jak zrobić to poprawnie. Co zrobić, aby biznes rozwinął się, a także zachował porządek w swojej działalności. Co zrobić, aby osiągał jak największe dochody, a przez to abyśmy to my przede wszystkim dobrze zarabiali? Nie ma idealnej recepty na dobrze prosperującą firmę, są jedynie wskazówki oraz tzw. "must have" współczesnego przedsiębiorcy. Jedną z takich pozycji jest oprogramowanie, zarówno to ogólnodostępne, a także dedykowane oprogramowanie dla firm. Jakie więc oprogramowanie potrzebujemy, aby nasz biznes działał poprawnie? Przede wszystkim sprawnego oprogramowania do komunikacji - głownie poczty poczty e-mail (najlepiej płatnej, ponieważ pozbywamy się wtedy niepotrzebnego spamu). Wśród programów niezbędnych jest również program do fakturowania oraz pakiet biurowy. Programy dla firm obejmują również programy dedykowane danej działalności, np. programy do przechowywania danych klientów, programy dla logistyki, programy do kolejkowania zamówień itp. Przykładów można wymieniać wręcz w nieskończoność. Tak naprawdę sami musimy ustalić czego potrzebujemy oraz jak wpłynie to na działanie naszej firmy.
Programy dla logistyki muszą mieć połączenie
W dwudziestym pierwszym wieku, działalność każdej firmy opiera się na programie komputerowym. Małe firmy korzystają z gotowych programów. Duże przedsiębiorstwa zlecają wykonanie systemu dopasowanego do swoich specyficznych potrzeb.
Poszczególne działy używają odpowiednie oprogramowanie dla firmy. Księgowość pracuje na module finansowym, a magazyn na module transportowym i logistycznym. Oczywiście, poszczególne działy są ze sobą zintegrowane. Wszyscy pracownicy mogą przesyłać sobie informacje i mają dostęp do niezbędnych danych.
Dużym wyzwaniem informatycznym jest spójne zestawienie wszelkich procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Programy dla logistyki muszą mieć połączenie z procesami zachodzącymi na magazynie. Dzięki temu pracownicy odpowiedzialni za transport i stany magazynowe, mogą odpowiednio dobrać trasy przejazdów. Również działy zamówień muszą mieć dostęp do zasobów magazynowych.
Prawidłowo działający system, pozwala na płynne przejście przez wszystkie procesy zachodzące w danym przedsiębiorstwie. Informatyczne programy dla firm, tworzone dla dużych przedsiębiorstw, muszą spełniać wymogi każdego stanowiska. Dodatkowo, program musi być łatwy w obsłudze. Praca na nim powinna być intuicyjna i wydajna.